Pszczyna

Pszczyna – co warto zobaczyć

Śląskie atrakcje – co warto zobaczyć w Pszczynie?
Jest jednym z ciekawszych miast, jakimi może się pochwalić województwo śląskie, a jej atrakcje są doskonale znane w całym kraju. Dla kogo Pszczyna stanie się atrakcyjnym kierunkiem wycieczki? Z pewnością dla miłośników historii oraz dla tych, którzy podczas swych wypraw szukają cennych skarbów przyrody.

Pszczyna i jej położenie

Wielkim walorem Pszczyny jest położenie tego miasta w pobliżu wspaniałych kompleksów leśnych. O popularności Pszczyny decyduje też położenie przy drodze, która łączy Katowice i Tychy z Bielskiem. Dzięki temu każdy może się bez problemów dostać do miasta, które uchodzi za jedno z najpiękniejszych na terenie Górnego Śląska. Jakie atrakcje czekają tu na zwiedzających?

Atrakcje Pszczyny – co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście?

Pszczyna to miasto mogące się pochwalić ciekawą historią oraz cennymi zabytkami. Tym najważniejszym jest piękny zamek, pełniący obecnie rolę placówki muzealnej. To właśnie ta okazała rezydencja jest dla większości turystów głównym punktem w programie wycieczki po Pszczynie. Zachwyca też malowniczy rynek, przy którym można zobaczyć wiele ciekawych kamienic – ciekawych pamiątek z dawnych czasów, które mogą się poszczycić pięknymi elewacjami. Wielu niezapomnianych wrażeń może też dostarczyć spacer po Parku Zamkowym oraz wizyta na terenie słynnej Zagrody Żubrów. Pszczyna może się też pochwalić własnym skansenem – pięknym miejscem, na terenie którego udało się zgromadzić wiele ciekawych przykładów dawnej architektury ludowej.

Pszczyna to ciekawe miasto, które z pewnością zasłużyło na uwagę ze strony turystów. Wycieczki po jej terenie to wyjątkowa lekcja historii, a jednocześnie szansa na poszerzenie swej wiedzy na temat kultury ludowej regionu oraz śląskiej przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *