transport sprzętów AGD

Jak zadbać o bezpieczny transport sprzętów AGD

Podczas każdej przeprowadzki transport sprzętów AGD jest nieunikniony i niesie za sobą ryzyko uszkodzenia sprzętów podczas demontażu, przenoszenia czy ładowania na samochód. Nieprawidłowe przewożenie lodówki czy pralki może doprowadzić do trwałego uszkodzenia sprzętu. Warto zatem dowiedzieć się jak sprzęty domowe powinny być transportowane bez uszczerbku na ich funkcjonowaniu i wyglądzie.

Transport sprzętów AGD podczas przeprowadzki

Każdy z nas posiada mniejsze lub większe sprzęty gospodarstwa domowego. O ile bez kłopotu można spakować żelazko, czy czajnik do kartonu. To znacznie trudniej jest zapewnić przeprowadzkę zmywarki, lodówki, bądź piekarnika. Drobne AGD również wymaga należytego transportu, niemniej nie stwarza to tak dużego problemu. Wbrew pozorom sprzętów takich jest w każdym domu bardzo wiele. Dobrze jest o nich pomyśleć już podczas planowania przeprowadzki. Gdyż mogą nastręczyć sporo trudności już na etapie demontażu, a następnie przy pakowaniu i wynoszeniu. Bez wątpienia są one ciężkie i zajmują sporo miejsca. Ich demontaż wymaga czasu, narzędzi i umiejętności. Bardzo często też przed wyniesieniem sprzętu wypada go umyć i osuszyć.

Jeśli nie mamy pewności jak można transportować dany sprzęt, warto sięgnąć do instrukcji obsługi bądź skorzystać z doradztwa fachowców. W niektórych sprzętach występują blokady transportowe. Niektóre tak jak zamrażarka, czy lodówka muszą odstać minimum dwanaście godzin zanim można je znowu podłączyć.

Dobre opakowanie sprzętów AGD

Kupując nowy sprzęt AGD zwykle przyjeżdża on do nas opakowany. Solidnie zabezpieczony licznymi styropianami, tekturą, folią, czasem także paskami i taśmami. Niestety rzadko przetrzymujemy oryginalne opakowania. Stąd też kiedy konieczny jest transport sprzętów AGD musimy być kreatywni i samodzielnie zrobić należyte opakowanie.

Pakując sprzęt należy zabezpieczyć wszelkie elementy luźne jak kable, szufladki, drzwiczki, pokrywy. By się nie odmykały przy przenoszeniu, należy zakleić je taśmami. Ponadto opakowanie nie powinno utrudniać przenoszenia, a wręcz przeciwnie, należy uwzględnić uchwyty czy podstawę. Jeśli mamy taką możliwość należy sprzęt AGD transportować na palecie transportowej. Drobniejsze AGD dobrze jest opakować folią.

Nie możemy zapominać, że najdelikatniejszym ze sprzętów AGD jest lodówka, która powinna podróżować ustawiona pionowo. Im większą lodówkę posiadamy tym trudniej jest ją zabezpieczyć, opakować i wynieść. Nie zawsze mamy ten komfort mieszkania na parterze. Wąskie windy i klatki schodowe wymagają kreatywności w znoszeniu takich sprzętów. Jeśli naszym wsparciem jest firma organizująca przeprowadzki która zapewnia doświadczonych tragarzy można scedować ten problem na nich.

Ostrożny załadunek i rozładunek

Załadunek pralki, suszarki, lodówki, kuchenki czy zmywarki powinien uwzględniać konstrukcję i gabaryty sprzętu. Często przy załadunku trzeba sprzętem nieco pomanewrować, w tym przechylić na bok itd. Z tego względu na etapie przygotowania do pakowania powinniśmy zadbać o to, by w sprzętach nie znajdowała się woda ani nic luzem. Poza załadunkiem równie ważny jest rozładunek transportu ze sprzętem AGD. Warto wtedy używać rękawiczek antypoślizgowych przy podnoszeniu sprzętu oraz specjalnych pasów transportowych ułatwiających chwycenie ciężaru. Niestety często próbując przesuwać sprzęt byle jak możemy go zarysować, otrzeć a nawet wgnieść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *