pompy zatapialne Flygt serii 2800

Pompy zatapialne Flygt serii 2800 dla górnictwa.

Profesjonalne pompy zatapialne Flygt serii 2800 to jednostki przeznaczone do prac najbardziej wymagających. Sprawdzają się przede wszystkim w najtrudniejszych warunkach, panujących w branży wydobywczej. Pompy te, są stosowane nie tylko w kopalniach odkrywkowych, ale także w kopalniach głębinowych przy odwadnianiu chodników. Charakteryzują się przede wszystkim bezobsługowością, co w przypadku pracy przy odwodnieniach górniczych jest niewątpliwie, ogromną zaletą. Sprawdźmy więc dodatkowo, co jeszcze oferują nam pompy Flygt serii 2800 przeznaczone głównie dla górnictwa.

Jakie zalety mają pompy zatapialne Flygt serii 2800?

rzede wszystkim, patrząc na zalety, jakimi wyróżniają się pompy Flygt serii 2800, należy patrzeć poprzez pryzmat ich zastosowania. Są to bowiem pompy zatapialne przeznaczone głównie dla górnictwa. Choć sprawdzają się także w wielu innych zastosowaniach, jak chociażby w branży budowlanej. Do najważniejszych zalet, jakimi charakteryzują się pompy zatapialne Flygt serii 2800 należy zaliczyć:

  • Silnik w klasie H – charakteryzujący się wysoką sprawnością, co skutecznie redukuje ilość wydzielanego przez pompę ciepła
  • Aluminiowa obudowa stojana – co w połączeniu z dużą ilością oleju zapewnia skuteczne odprowadzanie ciepła z silnika
  • Zawór powietrzny – który otwiera się w przypadku pracy pompy na sucho.

Opatentowane rozwiązania stosowane w pompach Flygt 2800

Jako, iż są to profesjonalne pompy górnicze, nie mogło w nich zabraknąć specjalnych rozwiązań technologicznych, opatentowanych przez firmę Flygt. Rozwiązania te przyczyniają się lepszej efektywności pracy pomp, do wydłużenia ich żywotności i ograniczenia obsługi w trakcie pracy. Wśród najważniejszych rozwiązań technologicznych wyróżnić należy:

  • Technologia Dura-Spin – zamknięta konstrukcja wirnika z pokrywą ssawną w której znajdują się specjalne rowki Dura-Spin, chronią szyjkę wirnika przed ścieraniem poprzez zawarte w pompowanym medium cząstki ścierne.
  • Technologia Spin-Out – zapewnia ochronę zewnętrznego uszczelnienia co wyraźnie przedłuża okres użytkowania przez efektywne odprowadzanie cząstek ściernych zawartych w pompowanym medium.
  • Technologia Hard-Iron – sam wirnik oraz pokrywa ssawna wykonane są w technologii Hard-Iron (60HRC), co zapewnia znaczne wydłużenie żywotności wirnika i pokrywy ssawnej.

Dobór odpowiedniego modelu.

Warto także podkreślić, iż pompy zatapialne Flygt serii 2800 występują w wielu wariantach o zróżnicowanych parametrach technicznych. Sprawia to, iż możliwe jest dobranie pompy do bardzo zróżnicowanego zakresu zastosowań. Wystarczy określić swoje potrzeby a następnie dobrać pompę Flygt z serii 2800, spełniającą wszystkie wymagania.

Podsumowanie.

Ogólnie, możemy powiedzieć, iż pompy zatapialne z serii 2800 to jednostki w pełni profesjonale, wytrzymałe i odporne, dostosowane do pracy w najtrudniejszych i najbardziej wymagających warunkach. Są to pompy, które jako ostatnie schodzą z placu boju, długo po tym, kiedy konkurencyjne jednostki dawno już odmówiły posłuszeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *