Reksio

Reksio – przyjaciel najmłodszych

Reksio, niewielki kundelek, piesek, będący główną postacią jednej z bajek wyprodukowanych przez Studio Filmów Animowanych z Bielska-Białej. To postać – ulubieniec dzieci, któremu nawet postanowiono wznieść mosiężny pomnik w centrum miasta. Odwiedzają go tysiące dzieci, robiąc sobie z nim zdjęcia i głaszcząc niczym prawdziwego psiaka.

Reksio bohater dzieci i dorosłych

Mimo iż animowana bajka nie urzeka nowoczesnością, dynamiką akcji, to ma w sobie coś niezwykłego, za co dzieci ją kochają. To już kolejne pokolenie, które ogląda przygody Reksia z zapartym tchem. Tytułowy bohater dla wielu dzieci jest ulubieńcem. Co ciekawe oglądać go lubią zarówno dwulatki jak i dwunastolatki, a często także dorośli. Zabawne sceny, sytuacje życia codziennego bawią i uczą.

Reksio jest typowym podwórkowym psem, który uwielbia psoty wraz z przyjaciółmi gospodarskimi zwierzętami z podwórka. To niezwykle towarzyski piesek, pomocny, wrażliwy i rozważny. Godny wzór do naśladowania. Co prawda Reksio nie ma internetu i komórki, jednak mimo to dzieci lubią go oglądać. Z powodu nieostającej popularności przygody Reksia postanowiono kontynuować w nieco nowszym wydaniu. Na półkach księgarni znaleźć możemy ilustrowane publikacje dla najmłodszych oraz gry na PC dla starszych fanów Reksia.

Ponadczasowa postać

Bajki animowane powstają i wymierają. Dzieci z kolejnych tytułów wyrastają, zaś nowe młodsze pokolenia podążają za postępowymi animacjami, za wyjątkiem kultowych kreskówek, takich jak Reksio. Ta polska animacja wywodząca się z wytwórni z Wytwórni Filmów Animowanych się nie starzeje. Niesamowity piesek wzbudza sympatię u dzieci od kilkudziesięciu lat. Jest niezwykle popularną postacią, rozpoznawaną przez przedszkolaków i wspominaną z sentymentem przez młodzież oraz dorosłych.

Niesamowity fenomen Reksia dotyczy ponadczasowości postaci, która bawiła naszych dziadków, jak i bawi nasze dzieci. Popularność bohatera wynika z konstrukcji postaci, z którą nie jedno dziecko się utożsamia. Psotny piesek gospodarski przeżywa rozmaite przygody i mimo iż bajka nie posiada dialogów, a piesek niewiele się odzywa, to muzyka dobrana do obrazu pozwala przekazać więcej niż słowa. Co więcej z pozoru animacja przestarzała, statyczna i niedopracowana w każdym calu podoba się w zestawieniu z animacjami Disney’a.

Fanów Reksia nie ubywa

Fabuła bajek o Reksiu wciąż jest aktualna. To nauka przyjaźni, kompromisów, współpracy i bycia pomocnym, pracowitym, ale również zabawnym, radosnym. Reksio jest kreatywny oraz zaradny i być może właśnie dlatego jest idolem dzieci. Fanów Reksia nie ubywa, wręcz przeciwnie. Rzesze dzieci chcących oglądać Reksia i poznawać jego nowe przygody przyczynia się do kontynuowania dzieła Lechosława Marszałka, twórcy bajki i postaci Reksia.

Więcej o bajce i jej historii przeczytasz tutaj: https://www.bielsko24.eu/reksio-pies-ktorego-pokochalo-kilka-pokolen-dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *