kościoły w Tychach

Najpiękniejsze kościoły w Tychach

Tychy to bardzo piękne, zabytkowe miasto na Śląsku. Nie brakuje tutaj zabytków, jak zresztą w każdym polskim mieście. Trzeba jednak przyznać, że pod wieloma względami, również pod względem architektonicznym, Tychy są bardzo nowoczesnym miastem. Również kościoły w Tychach cechuje raczej minimalizm w zdobnictwie.

Jeśli jednak lubimy zwiedzać zabytki sakralne, to lepiej wyjedźmy do Rzymu lub Watykanu, gdzie znajdziemy ich multum. Gdy chodzi o Tychy, w zasadzie jedyny warto obejrzenia zabytkowy kościół to kościół św. Marii Magdaleny. Wybudowany został w 1782 roku i po dziś dzień zachwyca swoimi fasadami i wnętrzem.

Kościoły w Tychach są w bardzo nowoczesnym stylu

Kościoły w Tychach generalnie budowane są w bardzo nowoczesnym stylu – modernistyczne bryły, nowoczesne udogodnienia. Stawia się tam raczej na minimalizm w zdobnictwie, co zresztą bardzo odpowiada większości mieszkańców i prezentuje się nadzwyczaj estetycznie. Również i pod tym względem Tychy są miastem bardzo nowoczesnym i podążającym za trendami – wychodzi się z założenia, że kościoły mają przykuwać uwagę wiernych pracującymi w nich kapłanami z powołania, a nie zdobnymi fasadami i wnętrzami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *