skatepark

Miejsce dla skateboardzistów

W każdym polskim mieście nie brakuje miłośników jazdy na desce. To specyficzna dyscyplina, ponieważ oprócz posiadania dobrej deskorolki trzeba mieć jeszcze miejsce, w którym można rozwijać swoje umiejętności.

W Tychach miejscem dla miłośników skateboardingu był od lat park Jaworek. Niestety, wymagał on gruntownej renowacji, dlatego też w wyniku przetargu zmodernizowano skatepark i zmieniono jego drewniane elementy na betonowe. Kosztowna modernizacja jednak okazała się klapą, gdyż elementy skateparku po nawet pobieżnej obserwacji okazują się wadliwe, źle wykonane i niebezpieczne.

Zmodernizowany skatepark wcale nie okazał się bezpieczniejszy

Niestety,  skatepark to miejsce gdzie dbałość o detale jest niezwykle ważna. Choć wszyscy skateboardziści noszą kaski i ochraniacze, to jednak podłoże skateparku powinno być idealnie równe i bezpieczne.

Park Jaworek przestał spełniać te wymogi, w związku z czym podjęto decyzję o jego kolejnej przebudowie. Wielu mieszkańców skarżyło się na brak możliwości bezpiecznego korzystania ze skateparku, na szczęście na ulicy Skoczniowców skateboardziści mogą korzystać z fantastycznego, bezpiecznego miejsca do swoich popisów na desce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *