Tychy dla rodziny

Dlaczego Tychy to idealne miejsce dla rodziny

Szukasz swojego miejsca na ziemi, w którym Twoja rodzina będzie dobrze się czuła, ale do tej pory go nie znalazłeś? Tychy – miasto położone w sercu Górnego Śląska to miejsce, gdzie warto zamieszkać. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, dlaczego właśnie to miasto jest idealne dla rodziny.

Lokalizacja

Tychy położone są w centrum Górnego Śląska. Doskonała komunikacja miejska busy, autobusy oraz kolej sprawiają, że bez trudu można swobodnie przemieszczać się nie tylko po terenie miasta, ale również do pozostałych śląskich miast. Bardzo dobra infrastruktura miejska i międzymiastowa jest wspierana przez odcinki międzynarodowej trasy europejskiej E75 z Krety do Skandynawii oraz E462 do Czech.

Praca i rekreacja

Tychy to bardzo atrakcyjne miasto pod względem zatrudnienia. Wyróżnia się na tle województwa śląskiego jednym z najniższych poziomów bezrobocia. Wiele ofert pracy możemy znaleźć w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Najsłynniejsze z nich to fabryka Fiata oraz Tyskie Browary Książęce. Pozostałe przedsiębiorstwa działają na terenie Tyskiej Podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Nie martw się, nawet jeżeli w mieście nie uda ci się znaleźć twojej wymarzonej pracy. To dzięki świetnej lokalizacji i infrastrukturze bez trudu dotrzesz do innego miasta, w którym podejmiesz zatrudnienie.

A po pracy można zrelaksować się w jednym z wielu parków, skwerów i obszarów leśnych. Obecnie miasto bardzo aktywnie prowadzi rewitalizację terenów zanieczyszczonych przez przemysł kopalniany i hutniczy, tworząc tym samym więcej terenów zielonych.

Zwolennicy spędzania czasu nad wodą mogą udać się w południową część miasta, nad Jezioro Paprocańskie. Oprócz atrakcji wodnych możemy skorzystać z boisk do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną czy tenisa ziemnego. Które znajdują się w ośrodku wypoczynkowym tuż nad brzegiem jeziora.

Tychy to również bardzo atrakcyjne miasto dla wszystkich maniaków kina i teatru. W mieście funkcjonują również muzea oraz obiekty jak muszla koncertowa. Co roku odbywają się tutaj imprezy plenerowe jak Śląska Jesień Gitarowa czy Tyskie Spotkania Teatralne. Na które licznie przybywają mieszkańcy jak i turyści z okolicznych miast.

Nauka i szkolnictwo

Pracujący rodzice mogą skorzystać z bogatej oferty szkół i przedszkoli. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rodziców prawie każde przedszkole w Tychach dostosowuje swoje godziny otwarcia do czasu pracy (7:00-17:00). W związku z czym rodzice nie muszą się martwić o to z kim zostaną ich pociechy lub rezygnować z możliwości podjęcia zatrudnienia.

W mieście funkcjonuje również wiele szkół ponadpodstawowych w tym licea ogólnokształcące. A także szkoły branżowe przygotowujące młodych ludzi do wykonywania zawodu.

Nieruchomości

To w sumie niewielkie miasto, jakim są Tychy oferuje bardzo atrakcyjne stawki najmu, a także zakupu nieruchomości. Wiele osób decyduje się właśnie tu zamieszkać ze względu na niski koszt życia. W mieście corocznie powstaje ogromna ilość osiedli, wyposażonych w nowoczesną infrastrukturę.

***

Tychy to idealne miejsce dla rodzin. To śląskie miasto nie tylko posiada świetną lokalizację, infrastrukturę drogową, sieć szkół i przedszkoli. Ale również jest stosunkowo tanim miastem do zamieszkania. Ogromna liczba atrakcji i miejsc kultury sprawia, że nie można się tu nudzić. Bardzo duże znaczenie ma również polityka władz miasta, która wspiera tworzenie idealnych warunków do życia dla mieszkańców w szczególności dla rodzin z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *