wystawa Lego

Przetarg na zakup elektrobusów, wystawa Lego, strajk nauczycieli

Tychy postanowiły unowocześnić komunikacje zamieniając trolejbusy na elektrobusy. Ogłoszono przetarg na zakup dwóch elektrobusów. Z uwagi na doświadczenie w obsłudze trolejbusów oraz możliwość wykorzystania wielu części zamiennych z trolejbusów to właśnie w Tychach pojawiają się pierwsze elektrobusy.

Wystawa Lego w tyskiej galerii

Interesującą atrakcją Tychów stanie się już niebawem Legoland w Gemini Park. Na ponad tydzień od 6 kwietnia wystawa Lego zagości w tyskiej galerii. Elementem strefy Lego będzie wirtualna rzeczywistość na rollercoasterze czy zjeżdżalni wodnej.

Strajk nauczycieli

Nadchodzący tydzień to kolejny etap strajku nauczycieli, który wchodzi w fazę krytyczną. Od poniedziałku w Tychach zaledwie 5 placówek nie przystąpi do strajku. Pozostałe 53 zostanie wyłączona. W placówkach strajkujących dyrektorzy mogą organizować spotkania świetlicowe dla dzieci które nie mają opieki w tym czasie. Jednak są to sytuacje do indywidualnych ustaleń. Tyski samorząd na czas strajku planuje uruchomienie dodatkowej oferty dla dzieci w ośrodkach kultury, rekreacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *