Tyskie Żywioły

Festiwal ekologiczny Tyskie Żywioły

Dzień Dziecka był jedynie wstępem do zabawy jaka czekała na rodziny 2 czerwca. Na Placu Baczyńskiego odbył się niecodzienny piknik rodzinny pod hasłem „Tyskie rodziny na Baczyńskim spędzają godziny” w ramach obchodów Metropolitarnego Święta Rodziny.

Tyskie Żywioły

Już niebawem bo 8 czerwca Tyszan czeka kolejna niebanalna impreza. Na Dzikiej plaży w Paprocanach dobędzie się festiwal ekologiczny Tyskie Żywioły. Dla wyjaśnienia organizowane warsztaty, pokazy i występy nawiązują do kultu przyrody wedle Słowian, zdrowego stylu życia i wartości jakie znaleźć można w środowisku naturalnym.

Konsultacje społeczne

Tymczasem w Ratuszu ruszają konsultacje społeczne. Przede wszystkim dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego ale również współpracy samorządu z NGO. Dlatego Prezydent Miasta zachęca do udziału w konsultacjach.

Polska Akademia Surfingu

Od zeszłego tygodnia w Tychach a konkretnie w Wodnym Parku Rozrywki działa Polska Akademia Surfingu. Podczas gdy na razie to inicjatywa zaledwie grupy kilkunastu osób, to pomysłodawcy liczą na rozpropagowanie surfingu, m. in. Swoja aktywnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *