Elektryczne rowery

Elektryczne rowery przeznaczone dla strażników miejskich i policjantów

W tym tygodniu zakończyła się rekrutacja do szkół średnich. Mimo wielu obaw jedynie 46 uczniów z tyskich szkół nie dostało się do wybranej placówki. Bez wątpienia podwójny rocznik to wyzwanie dla gminy i szkół, jednak Tychy podołały temu problemowi. Chodzi o 2134 uczniów. Jednak ostateczne wyniki rekrutacji będą znane 24 lipca po potwierdzeniu wyboru przez samych uczniów. Uczniowie którzy się nie dostali mają możliwość wyboru szkół w których jest jeszcze wiele miejsc, a w samych Tychach jest ich 115 w ponadgimnazjalnych i 108 w ponadpodstawowych szkołach.

Elektryczne rowery przeznaczone dla urzędników

Już niebawem do Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej trafią elektryczne rowery przeznaczone dla urzędników, przede wszystkim dla strażników miejskich i policjantów. Początkowo ma ich być 40, następnie 190. Niestety tym razem do Tychów trafi zaledwie dziewięć.

Głośno nad Tychami

Z pewnością 15 sierpnia nad Tychami może być głośno, a to za sprawą przelotu wojskowych statków powietrznych. Przelot ma związek z obchodami Święta Wojska Polskiego w Katowicach, przelotów kontrolnych spodziewać się można już 12, 13 i 14 sierpnia. Dobrze jest się przygotować na to wydarzenie.

Nabór na organizację prac interwencyjnych

Na koniec, w ubiegłym tygodniu PUP w Tychach ogłosił nabór wniosków na organizację prac interwencyjnych. Aktywizowani mają być w ramach tego projektu bezrobotni długotrwale w wieku powyżej 30 roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *