zagrożenie upałami i burzami

Zagrożenie upałami i burzami oraz plaga komarów i kleszczy

Już 16 czerwca od 14 tej na placu Baczyńskiego odbędzie się Dzień Zdrowia a wraz z nim szereg darmowych konsultacji i możliwość wykonania badań przesiewowych, w tym na obecność przeciwciał anty-HCV.

Zagrożenie upałami i burzami

Bez wątpienia ostatni tydzień minął w Tychach pod znakiem upałów. Mimo iż temperatury nie są rekordowe to szkoły skracają lekcje a zakłady pracy czas pracy pracowników, zwłaszcza fizycznych. Wciąż ogłaszane jest zagrożenie upałami i burzami. Tym razem poza upalnymi dniami we znaki Tyszanom dają się kleszcze i komary. Z pewnością to już plaga, dlatego też władze miasta podejmują decyzje o dezynfekcji aż 65 hektarów terenu gminy.

Tabor komunikacji miejskiej znów się powiększył

Godne uwagi wieści nadchodzą od miejskiego przewoźnika, tabor tyskiej komunikacji miejskiej znów się powiększył. Do miejskiej zajezdni trafiły nowe mikrobusy MINI zasilane gazem ziemnym. Tym razem jest ich aż 10 i są efektem ogólnopolskiej inicjatywy ekologicznej współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej.

Powstanie film o antyszczepionkowcach

Wydaje się, że ubiegły tydzień zrodził popularność tyskiego lekarza Dawida Ciemięgi. Jego zbiórka funduszy na stworzenie filmu o antyszczepionkowcach bije rekordy w Internecie. Dla wyjaśnienia w wyniku zbiórki ma powstać film ukazujący prawdę o ruchu antyszczepionkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *