Tyska Droga Krzyżowa i kontrole ciężarówek

Tyska Droga Krzyżowa, ranking finansowy samorządu i kontrole ciężarówek

Od początku tygodnia trwa strajk nauczycieli, w związku tym samorząd tyski przygotował pewne ułatwienia dla rodziców i uczniów. Jedną z nich było bezpłatne dwugodzinne wejście na basen w dniach 9 i 10 kwietnia od 9-tej do 15-tej.

Tyska Droga Krzyżowa

W piątek 12 kwietnia odbyła się Tyska Droga Krzyżowa, której trasa wiodła tradycyjnie ulicami Wyszyńskiego, Edukacji, Budowlanych aż na Rynek. To świetna okazja do modlitwy i zadumy na tydzień przed Wielkanocą. Organizacja drogi krzyżowej to jednak wyzwanie dla drogowców i kierowców, bowiem wyłączenie z ruchu fragmentów dróg zawsze powoduje korki uliczne.

Ósme miejsce w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce

Tychy zajęły ósme miejsce w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce. To niezwykły zaszczyt. Analizowane były finanse gminne pod kątem siedmiu wskaźników, by wyłonić przykładne gminy. Tuż obok Tychów znalazły się również Warszawa, Katowice czy Gdańsk.

Kontrole ciężarówek

Tyska drogówka w porozumieniu z inspekcją ochrony środowiska i inspekcją transportu drogowego w minionym tygodniu przeprowadziła zintegrowane kontrole ciężarówek, zwłaszcza pod katem przewozu odpadów niebezpiecznych bez stosownych zezwoleń. Ponadto sprawdzono stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *