Odmładzanie w gabinecie kosmetycznym

Każdy bez względu na wiek chce wyglądać młodo i pięknie. Czasem nie pozwalają na to tryb życia, choroba, a czasem po prostu geny i wrodzone rysy twarzy. Współczesna kosmetologia znacząco pomaga poprawić swój wygląd, czasem nie do poznania. Zabiegi na twarz oferowane są w bardzo rozległej gamie możliwości. W zależności od wieku możemy zastosować różne maseczki, masaże i drenaże, jak też zabiegi inwazyjne do jakich zaliczyć należy mezoterapię itp. Wygładzanie zmarszczek i wypełnianie obwisłych fragmentów skóry to dziś popularne zabiegi stosowane u kobiet w wieku dojrzałym i starszym, którym zależy na młodym wyglądzie.

Nie zawsze trzeba posuwać się tak daleko, bowiem nie zawsze jest to konieczne, ani wskazane. Czasem wystarczy dobrze odżywić skórę twarzy aby uzyskać znakomity efekt. Niestety samymi kremami i kosmetykami tego nie osiągniemy lub też jest bardzo trudno. Bywa i tak, że przyjmowanie suplementów diety, wypoczynek pomaga na wygląd, jeżeli jednak wszystkie metody zawodzą lub nie możemy sobie na inne pozwolić, wówczas mezoterapia igłowa bywa najlepszym rozwiązaniem. Jest to zabieg bolesny, jednak dzięki zastosowaniu kremów znieczulających możliwy do przeżycia przez osoby nawet z bardzo niskim progiem bólu.

Dość powszechnym zabiegiem jest także peeling twarzy. Ścieranie zrogowaciałego naskórka pomaga w pobudzeniu komórek do regeneracji i naczyń krwionośnych do dostarczenia niezbędnych składników odżywczych wierzchniej warstwie skóry. Cera jest wówczas jaśniejsza i jej koloryt bardziej jednolity a zmarszczki mniej widoczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *