przedłużanie włosów

Przedłużanie włosów – naturalne i sztuczne pasma

Przedłużanie włosów to zabieg gdzie można stosować pasma naturalne i sztuczne. Zanim podejmiemy decyzję o tym zabiegu, warto dowiedzieć się, jakie jest pochodzenie jednych i drugich i czym się od siebie różnią.

Pasma naturalne

Naturalne pasma włosów wykorzystywane do zabiegu, jak łatwo się domyślić – będą droższe. Dużo łatwiej jest pozyskać włosie ze sztucznego tworzywa, niż znaleźć dawcę, którego włosy będą idealnie nadawały się do przedłużania. Przedłużanie włosów naturalnymi kosmykami jest trudniejsze. Trzeba znaleźć odpowiedni ich odcień, długość, a także doczepiać je we właściwą stronę. To istotne, ponieważ naturalny włos pokryty jest łuskami. Muszą one zamykać się ku dołowi. W przeciwnym wypadku włosy po przedłużeniu będą się plątać. Ich czesanie od góry do dołu sprawi, że łuski włosa otworzą się, a doczepki będą wyglądały fatalnie, zamiast zdobić naszą głowę.

Naturalne pasma będą jednak stanowić o naturalności fryzury. Włosy będą się dobrze układać, nie będą w niczym przypominały doczepianych. Również panie, które myślą o farbowaniu włosów, powinny zdecydować się na naturalne pasma. Są one podatne na farbowanie w przeciwieństwie do sztucznych.

Włosie sztuczne

Pozyskanie sztucznych włosów dla fryzjera jest dużo tańsze i nie wymaga tyle zachodu. Po prostu wystarczy zakupić sztuczne włosy dowolnej długości i w dowolnym kolorze, a także zastosować do przedłużania techniki, na które włosy sztuczne są bardziej podatne.

Jedne i drugie włosy przedłużane wymagają odpowiedniej, delikatnej pielęgnacji. Do czesania najlepiej używać płaskich, szerokich i prostokątnych szczotek z naturalnego włosia, postępując niezwykle delikatnie przy rozczesywaniu poszczególnych pasm.

Przedłużanie włosów – jakie włosy wybrać na doczepki?

Dużo zależy tu od naszych funduszy i tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli mamy większy budżet i chcemy, by doczepiane włosy były przedłużeniem naszych własnych na co dzień, wybierzmy włosy naturalne. Jeśli zależy nam na oszczędnościach i krótkotrwałym, piorunującym efekcie – zdecydujmy się na sztuczne, dużo tańsze włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *