Pomoc drogowa nie dla pasażerów

Kiedy psuje się nam samochód na drodze, zwłaszcza kiedy jedziemy wraz z pasażerami, całą rodziną i zapakowanym bagażnikiem po brzegi marzy się nam szybka naprawa. Nie zawsze się to udaje, czasem przystanek jest konieczny i nieco dłuższy. Gdy dzwonimy po pomoc drogą winniśmy zgłosić ilu podróżujących wymaga transportu w razie holowania pojazdu do warsztatu. Kierowca pojazdu uszkodzonego powinien podróżować wraz z lawetą, jednakże pasażerowie mogą skorzystać z taksówki, czy tak zwanego stopa, jak i komunikacji publicznej, o ile jest dostępna w okolicy.

Gdy nie mają żadnej możliwości z wymienionych pomoc drogowa także może zabrać pasażerów lub zorganizować im przejazd zastępczym środkiem transportu. Najczęściej oferujące pomoc drogową oferują także pomoc pasażerom, bądź pomagają w jej organizacji.

Pamiętać należy, iż w kabinach lawet mieści się maksymalnie trzech pasażerów, a często tylko jeden, tym samym w cztery, czy pięć osób możemy zwyczajnie się nie zmieścić. Z powodów bezpieczeństwa w pojeździe transportowanym na lawecie, jak i holowanym nie wolno przewozić pasażerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *