Profesjonalne pompy do odwadniania dla straży pożarnej.

Realizacja odwodnień jest co prawda najczęściej wykorzystywana w przypadku prac około budowlanych, niemniej jednak nie jest to jedyny przypadek. Zdarza się także iż tego typu prace realizują jednostki straży pożarnej. Chodzi tutaj głównie o sytuacje wszelkiego rodzaju zagrożeń powodziowych, gdzie jednostki strażackie, prowadzą odwodnienie w przypadku podstopień prywatnych posesji i innych zagrożeń. Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż pompy do odwadniania dla straży pożarnej, powinny charakteryzować się odpowiednim poziomem wydajności. Nie każda bowiem pompa, będzie się w tego typu zastosowaniach sprawdzać tak samo dobrze.

Motopompy do zastosowań w pożarnictwie.

Warto tutaj zwrócić uwagę na kwestię tego, iż nowoczesne pompy dla jednostek straży pożarnej, charakteryzują się wielozadaniowością. Będą to oczywiście pompy do odwadniania dla straży pożarnej, niemniej jednak te same motopompy, można wykorzystywać w wielu innych zadaniach. Bardzo popularne w tym przypadku są motopompy przewoźne Victor Pump S150 P-45/1. Są to pompy napędzane silnikiem spalinowym Hatz 2M41 (diesel). Dostępnych jest kilka wersji tego typu pompy:

  • na kołach bez homologacji
  • montowane na przyczepie z homologacją i najazdami
  • na ramie
  • na ramie montowane na przyczepie z homologacją

Pompy tego typu charakteryzują się także bardzo dobrymi parametrami oraz niezbędnym atestem, zgodnym z obowiązującym prawem. Posiadają one więc certyfikat CNBOP (centrum Naukowo-badawcze Ochrony Przeciwpożarowej). Dzięki temu można mieć gwarancję, iż są to profesjonalne pompy dla straży pożarnej, których stosowanie będzie zapewniać wysoką efektywność.

Pompy do odwadniania dla straży pożarnej i ich zastosowanie.

Różnorodne motopompy dla straży pożarnej, wykorzystywane są w różnych sytuacjach. Wspomnieliśmy powyżej już o kwestii ich wykorzystywania w przypadku prowadzenia odwodnień w zagrożeniu powodziowym. Niemniej jednak motopompy te, są także regularnie wykorzystywane w akcjach gaśniczych. Jest to szczególnie istotne w przypadku akcji poważnych, gdzie zachodzi konieczność gaszenia pożarów lasów itp. W takich sytuacjach, trudno liczyć na to, iż wozy bojowe wyposażane w zbiorniki wodne będą posiadać jej wystarczającą ilość. Wobec tego też, wykorzystuje się pompy dla straży pożarnej.

Ustawia się je nad brzegiem rzek, jezior i innych zbiorników wodnych, aby mogły zasysać i przepompowywać wodę dla celów gaśniczych. Najlepiej jeśli możliwe jest od razu pompowanie jej wężami n miejsce prowadzenia akcji. Bardzo często jednak, z braku takich możliwości po prostu ustawia się sztuczne zbiorniki gaśnicze, pomiędzy którymi przesyłana jest woda. Dzięki takiemu podejściu, możliwe jest w ogóle prowadzenie skutecznej akcji gaśniczej w terenie trudno dostępnym. Ze względu na bardzo dobre parametry techniczne tego typu pomp, okazują się one także bardzo dobrym rozwiązaniem w zakresie odwadniania w zagrożeniu powodziowym. Perfekcyjnie sprawnie pozbywają się wody z zalanych i podtopionych piwnic. Skutecznie odprowadzają ją na bezpieczną odległość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *