młot do miniładowarki

Młot hydrauliczny do miniładowarki

Maszyny budowlane takie jak ładowarki czy też nawet miniładowarki, podnoszą znacznie możliwości przerobowe wielu firm budowlanych. Przede wszystkim pozwalają na automatyzację wielu prac i czynności, odciążając tym samym pracowników od prac ręcznych. Dodatkowo, do miniładowarki zawsze można jeszcze dokupić osprzęt, dodatkowo podnoszący jej możliwości. Możemy tutaj zainwestować w młot hydrauliczny do miniładowarki czy też w mieszalnik do betonu. Bardzo dobrym rozwiązaniem może się tutaj okazać inwestycja w młot do miniładowarki, który umożliwi realizację wielu bardzo wymagających robót budowlanych.

Zakres zastosowania młotów do miniładowarek.

Młoty hydrauliczne do miniładowarek (ale także minikoparek, koparek i koparko-ładowarek), wykorzystywane będą przede wszystkim do prac powiązanych z wyburzeniami. Oczywiście młot hydrauliczny do miniładowarki nie będzie się sprawdzać w realizacji wyburzeń na dużą skalę, przez wzgląd na o wiele mniejszą wagę i energię uderzenia. Niemniej jednak możemy go wykorzystać w innych przypadkach. Będą to na przykład sytuacje, w których zachodzi konieczność usunięcia przeszkód gruntowych w trakcie realizacji wykopów. Minikoparka będzie mogła dalej pracować, podczas gdy miniładowarka, wyposażona w młot hydrauliczny zajmie się usuwaniem przeszkód takich jak większe fragmenty skał, czy też pozostawione w gruncie stare konstrukcje betonowe.

Jest to inwestycją tym bardziej korzystną, iż montaż młota na ramieniu miniładowarki jest banalnie prosty. Kupując młot dostajemy od razu płytę adaptacyjną dopasowaną do posiadanego przez nas modelu miniładowarki. Dzięki temu wystarczy przykręcenie kilku śrub oraz podłączenie hydrauliki, aby nasz młot był gotowy do eksploatacji.

Parametry techniczne młota do miniładowarki.

Każdy młot do ładowarki oraz miniładowarki, będzie charakteryzować się określonymi parametrami technicznymi. Najważniejszymi będą tutaj oczywiście energia uderzenia i częstotliwość uderzenia. W przypadku młota Arrowhead R65, przeznaczonego do miniładowarek o masie całkowitej w przedziale 4-5,5 t, będą to odpowiednio parametry:

  • Energia uderzenia: 850 J
  • Częstotliwość uderzeń: 450-1250 1/min.

Mamy tutaj więc do czynienia z urządzeniem o średniej energii uderzenia, która jednak w zupełności wystarcza do pokonywania najczęściej napotykanych przeszkód gruntowych. Z powodzeniem możemy go także zastosować podczas realizacji mniejszych prac wyburzeniowych, gdzie nie jest wymagana potężna energia. Chodzi o sytuacje takie jak wyburzenia budynków mieszkalnych, czy też starych fundamentów różnorodnych konstrukcji betonowych. W takich zastosowaniach młot do miniładowarki z całą pewnością bezproblemowo sobie powinien poradzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *