Profesjonalnie przygotowany trekking wokół Mont Blanc

Trekking wokół Mont Blanc, czyli najwyższego szczytu alpejskiego o wysokości 4808 m n.p.m. to z całą pewnością dla każdego z nas nie lada wyzwanie. Sam już obecność w towarzystwie tej potężnej góry będzie nie lada atrakcję. Jeśli zaś dołożymy do tego możliwość poruszania się po ścieżkach wiodących zboczami góry, to trzeba to uznać za niewątpliwe atrakcje dla każdego pasjonata trekkingu. Trzeba jednakże przyznać, iż na tego typu wyprawy mogą się wybierać zarówno mniej jak i bardziej doświadczeni trekkingowcy. W tym bowiem przypadku zawsze znajdziemy odpowiednie do poziomu zaawansowania trasy górskie. Jest tutaj w czym wybierać.

Wybór trasy na trekking wokół Mont Blanc

Oczywiście zawsze musimy przy takiej wyprawie, bardzo starannie zaplanować cały jej przebieg oraz wybrać odpowiednie trasy, dostosowane do swoich zdolności i możliwości. Znajdziemy tutaj trasy rzeczywiście wymagające, ale są także liczne trasy spacerowe, przygotowane z myślą o mniej doświadczonych osobach. Co prawda nie wiodą one na szczyt, bowiem ten zarezerwowany jest dla profesjonalnych alpinistów. Jednakże zapewniają odpowiednio duża atrakcji i rekreacji.

Polecamy: Przystępne wycieczki na Mont Blanc

Wybierając trasę, musimy się potem odpowiednio do niej przygotować, albowiem każda z nich będzie stawiać przed nami zupełnie inny zakres wymagań. Do każdej będziemy musieli dobrać odpowiednią odzież i obuwie. Zresztą każdego dnia, warunki na szlaku mogą być zupełnie odmienne, przez co trzeba będzie dobierać odzież i obuwie do pogody. Czasami może być nam przydatne dodatkowe wyposażenie, o czym także należy pamiętać.

Co bierzemy ze sobą na szlak

Wybierając się na trekking wokół Mont Blanc, nawet w wersji dla początkujących, koniecznością jest prawidłowe wyekwipowanie się. W tym przypadku oczywiście musimy pamiętać o wspomnianych już butach oraz odzieży, dopasowanych do konkretnego szlaku i aktualnych warunków pogodowych. Trzeba będzie także zaopatrzyć się w dość pojemny plecak. Musimy w nim zmieścić dodatkową odzież na wypadek przemoczenie, nasz prowiant i zapas wody. Są to kwestie absolutnie niezbędne.

Dobrze jest też zadbać o inne elementy wyposażenia naszego plecaka.

Oczywiście apteczka pierwszej pomocy, sucha bielizna na zmianę, czy też latarka czołowa oraz zwykła. To elementy, które przydać się mogą w niecodziennych okolicznościach. Warto jednak być na takowe przygotowanym, bowiem w górach nigdy nic nie wiadomo. Zawsze się może wydarzyć nieprzewidziana sytuacja, w której będziemy musieli skorzystać na przykład z latarki czy też apteczki pierwszej pomocy. Jednym słowem tego typu wyposażenie powinno się obowiązkowo znaleźć w każdym plecaku na wyprawy trekkingowe. Niezależnie od tego czy wybieramy się na szlak prosty czy bardzo trudny. W przeciwnym razie, w przypadku nagłych sytuacji awaryjnych, nie będziemy w stanie nic zrobić. Nie będziemy w stanie przeciwdziałać utrudnieniom na trasie, czy też aby udzielić komuś pierwszej pomocy w wypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *