Wnioski do Budżetu Partycypacyjnego

Wnioski do Budżetu Partycypacyjnego już można zgłaszać

Od 21 stycznia można zgłaszać wnioski do Budżetu Partycypacyjnego. Pierwszy raz w historii tyskiego Budżetu można zgłaszać wnioski w kategorii ogólnomiejskiej będące projektami obejmującymi wybrany okręg konsultacyjny.

Szkolnictwo w Tychach

Tyski Zespół Szkół Muzycznych otrzymał dwa nowe instrumenty. Przy okazji koncertu z okazji Dnia Babci i Dziadka zostały one zaprezentowane publiczności. Do wyposażenia szkoły trafiła marimba oraz 5 kotłów. Należy podkreślić iż roczne podsumowania i rankingi nie tylko szkoły muzyczne ale i ogólnokształcące szkoły w Tychach plasują bardzo wysoko. W minionym tygodniu opublikowany został również raport NIK o stanie szkolnictwa w Tychach. Jest on pozytywny, a ujmuje między innymi adaptacje zmian w szkolnictwie oraz dostosowanie do rosnących potrzeb edukacyjnych.

Utrudnienia drogowe w rejonie Grota Roweckiego

Nie tylko dobre wiadomości goszczą w przeglądzie ważnych wydarzeń tygodnia w Tychach. Wśród mniej optymistycznych znajduje się informacja o utrudnieniach drogowych w rejonie Grota Roweckiego, gdzie powstaje nowa droga, mająca stać się łącznikiem z Oświęcimską. W okolicy Korczaka i Trzy Stawy ustawiona została nowa organizacja ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *