Tylko lifting czy całkowita zmiana.

Nowe technologie, rosnąca konkurencja na rynku oraz chęć pobudzania zainteresowania wymuszają na firmach stosowanie ciągłych zmian na swoich stronach www. Właściciele firm mogą zdecydować się na drobny lifting strony, czyli uaktualnienie treści, wstawienie nowych zdjęć lub dodatkowe zakładki, ale mogą też postawić na nowoczesne techniki webowe i zafundować firmie całkiem nową szatę graficzną strony, nowe treści oraz nowe możliwości korzystania z internetu.

Warto też zlecając projektowanie nowej strony www brać pod uwagę dostosowanie jej do potrzeb internautów oraz urządzeń, z których korzystają na co dzień. Lifting strony można wykonać samodzielnie, bez pomocy webmastera. Jednak od czasu do czasu idealnie jest przebudować swoją witrynę. Powinna ona zaciekawić stałych klientów i przyciągać nowych. Dodatkowo powinna wyróżniać się w tłumie i prześcigać konkurencję (ale uwaga, tu nie można przesadzić, gdyż stałych użytkowników będzie irytowało gdy odwiedzając witrynę dobrze sobie znaną, będą musieli szukać potrzebnych im informacji.

Zakładanie nowej strony internetowej jest może kosztowniejsze od liftingu, ale często konieczne dla marketingowego wizerunku firmy. Iść z duchem czasu to maksyma każdej firmy, a podtrzymywanie atrakcyjności na tle innych w branży jest wymogiem koniecznym. Bardzo ważne jest dbanie o aktualizowanie informacji podawanych na stronach www. Przestarzałe informacje dotyczące oferty, a zwłaszcza cen, sprawiają, że klient traci szybko zaufanie i zainteresowanie naszym produktem, co prowadzi do rychłego upadku.