Transport mebli

Transport mebli

Podczas przeprowadzki największym problemem – dosłownie i w przenośni – jest zawsze transport mebli. Są one problematyczne z kilku powodów. Przede wszystkim – są ciężkie i zajmują dużo miejsca, więc nie zmieszczą się w osobówce. Poza tym – nie zawsze możliwe jest ich rozkręcenie, a nie w każdym bloku jest winda. Znoszenie w pojedynkę szafy po babci z czwartego piętra jest niewykonalne, a nie zawsze uda się zatrudnić kolegę do pomocy. Nie zawsze meble mogą się też zmieścić w windzie, co jest dodatkowym problemem.

Transport mebli najlepiej zorganizuje zatrudniona firma

Generalnie staramy się mebli nie rozkręcać, a jedynie owinąć folią, by szafki i szuflady się nie otwierały i przenieść je do odpowiednio dużego środka transportu. Taka opcja jest dość trudna fizycznie, ale mniej czasochłonna. Wygodniej jest natomiast meble rozkręcić i po kawałku załadować nawet do przestronnego bagażnika kombi, ale to z kolei zajmuje sporo czasu. Nie zawsze możemy wybrać dogodny dla nas wariant, gdyż czasem wymusza to od nas charakter mebli lub możliwości budynku, z którego je wynosimy.

Jeśli chodzi o sam transport, zawsze lepiej zatrudnić firmę, która organizuje przeprowadzki. Posiada ona specjalną flotę samochodów dostawczych, a także ciężarówek, na które można załadować duże gabarytowo meble. Zatrudnia też tragarzy, którzy wyręczą nas w dźwiganiu ciężkich szaf i kanap. Dodatkowo, firmy przeprowadzkowe ubezpieczają wożone mienie, dlatego korzystniej jest skorzystać z ich usług, również pod względem finansowym. Niektóre firmy oferują też zabezpieczenie mebli do transportu we własnym zakresie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *