Spacerując uliczkami Tychów

Każde polskie miasto ma swój specyficzny klimat i urok. Nie da się tego opisać jednym słowem, ani ująć na jednym zdjęciu. Trzeba to po prostu wchłonąć całym sobą, a najlepszym sposobem na chłonięcie pięknych widoków i zapachu miasta przesyconego historią i rozgrzanego wiosennym słońcem, jest spacer po jego uliczkach.

Tychy to piękne miasto z historią, która urzekła już niejednego. Śląskie krajobrazy zachwycają, a tamtejsza architektura każe się na chwilę zatrzymać i podziwiać zabytki. Tychy nie należą do miast zajmujących najwyższe lokaty w rankingach najpopularniejszych miast wypoczynkowych, i może właśnie to sprawia, że nie są tak zatłoczone i nawet w sezonie wakacyjnym można tu odnaleźć tak potrzebny spokój.

W okolicach browaru w Starych Tychach można zobaczyć zespół pałacowo-parkowy, napić się piwa w jednym z ogródków piwnych, przespacerować wokół barokowych zabytków. Tychy są “sypialnią Katowic”, stąd też w godzinach pracy, gdy wielu mieszkańców wyjeżdża na uczelnie czy do pracy do Katowic, można tam spotkać przyjemną ciszę i spokój tak potrzebne do kontemplacji podczas spacerów.