Solidna całoroczna kurtka myśliwska z membraną

Kurtka myśliwska, to jeden ze zdecydowanie najważniejszych elementów wyposażenia każdego myśliwego. Będzie ona eksploatowana praktycznie w każdej porze roku. Aczkolwiek trzeba pamiętać, iż nie każda będzie się tutaj na całoroczną eksploatacje nadawała. Kurtki typowo zimowe, poza sezonem zimowym będą po prostu zbyt ciepła. Dlatego też, w ekwipunku każdego myśliwego powinna znaleźć się także całoroczna kurtka myśliwska z membraną. Odpowiednio dobrana i dopasowana do potrzeb konkretnego myśliwego będzie z powodzeniem pełnić swoje funkcje przez cały sezon. Szczególnie iż będzie to kurtka z membraną wodoodporną i wiatroszczelną, co zapewni wysoki komfort termiczny, niezależnie od warunków konkretnego polowania.

Jaka całoroczna kurtka myśliwska z membraną sprawdzi się najlepiej?

Oczywiście tego typu kurtek na rynku znajdziemy stosunkowo sporo. Trzeba będzie więc wybrać pomiędzy nimi odpowiednią, dopasowaną do swoich, indywidualnych potrzeb. Każdy myśliwy będzie mieć przecież zupełnie inne potrzeby w tym zakresie. Przede wszystkim jednak należy zwrócić uwagę na kwestie czysto techniczne związane z tego typu kurtkami. Musimy pamiętać, iż dobra, całoroczna kurtka myśliwska z membraną powinna charakteryzować się następującymi kwestiami:

  • Powinna być wyposażona w dobrej klasy membranę, np. goretex – co pozwoli na zabezpieczenie przed deszczem i wiatrem.
  • Musi także być precyzyjnie dopasowana do kształtu ciała myśliwego – każdy myśliwy ma nieco inna budowę ciała, a to należy uwzględnić wybierając kurtkę dla siebie.
  • Należy także zadbać o to, aby funkcjonalność wybranej kurtki spełniała potrzeby myśliwego.
  • Powinna to być także kurtka z materiałów dobrej jakości. Taka, która nie rozedrze się przy pierwszym zahaczeniu o ostrą gałąź.

Jednym słowem trzeba będzie zwrócić uwagę na to, aby całoroczna kurtka myśliwska z membraną, była jak najbardziej solidna.

Markowe, całoroczne kurtki myśliwskie z membraną

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj sięgnięcie po dobrej klasy, markową, całoroczną kurtkę myśliwską z membraną. Owszem, będzie to pociągać za sobą pory wydatek. Niemniej jednak taka kurtka przetrzyma nam co najmniej kilka sezonów. Będzie więc zapewniać korzystne warunki na polowaniach przez wiele lat. Kupując kurtkę z najniższej półki cenowej, należy liczyć się z tym, iż przyjdzie nam ją w ciągu roku wymienić na nową. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie więc sięgnięcie po kurki marek takich jak Harkila, Camo Snow, Fjall Raven. Są to producenci ze Skandynawii. To zaś sprawia, iż kurtki te dostosowane są do wyjątkowo trudnych warunków panujących w tamtejszym klimacie. To z kolei zapewnia, iż w naszej strefie klimatycznej, dużo łagodniejszej od skandynawskiej, kurtki te sprawdzać się będą wręcz wyśmienicie. Jednym słowem nie ma tutaj co szukać na siłę oszczędności. Zakup kurtki droższej, ale za to lepszej jakościowo, będzie z całą pewnością rozwiązaniem bardziej korzystnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *