Skuteczne leczenie alergii przy pomocy oleju z czarnuszki.

Choroby o podłożu alergicznym mogą dotknąć praktycznie każdego z nas. Pierwsze objawy alergii pojawiają się zazwyczaj u niemowląt, aczkolwiek zdarza się, iż alergia ujawni się w późniejszym etapie naszego życia. Sama zaś alergia jest to wyraz nadgorliwego działania naszego układu immunologicznego. W przypadku kiedy jego działanie jest zaburzone, reaguje on nie tylko na sytuacje faktycznego zagrożenia, kiedy do organizmu przedostaną się groźne wirusy. Reaguje także w sytuacji, kiedy do organizmu przedostaną się inne, zupełnie niegroźne dla zdrowego człowieka substancje. Nazywamy je w tym przypadku alergenami. Zwalczanie alergii jest kłopotliwe i bardzo czasochłonne, dlatego też, warto tutaj wykorzystać wszystkie możliwości jakie tylko mamy. Także leczenie przy zastosowaniu naturalnych sposobów, takich jak na przykład olej leczniczy z czarnuszki.

Leczenie alergii poprzez medycynę naturalną.

Przede wszystkim trzeba sobie powiedzieć tutaj, iż alergia jest chorobą praktycznie rzecz biorąc na całe życie. Skuteczne jej leczenie może doprowadzić do zaniku choroby, jednakże z biegiem lat może się ona ponownie ujawnić. W leczeniu najczęściej wykorzystywana jest cetyryzyna, lek farmakologiczny, zaliczany do grupy leków przeciwhistaminowych. Niemniej jednak równie skutecznym okazuje się być olej z czarnuszki siewnej. Pozyskiwany jest bezpośrednio z nasion czarnuszki poprzez ich wytłaczanie.

Zażywanie jest proste, bowiem z reguły kupimy go w kapsułkach po 500mg. Zażywać należy początkowo 3 kapsułki dziennie. Z biegiem czasu, po odczuciu wyraźnej poprawy zejść do ilości dwóch a nawet jednej tylko kapsułki dziennie. Co warto podkreślić, obecnie kapsułki z olejem z czarnuszki możemy kupić nie tylko w specjalistycznych sklepach zielarskich, ale także w sklepach internetowych, co znacznie ułatwia dostęp do leczenia tą metodą.

Olej leczniczy z czarnuszki i jego właściwości

Olej z czarnuszki poza działaniem przeciwhistaminowym, wykazuje także cały szereg innych działań, korzystnych dla naszego zdrowia. Przede wszystkim charakteryzuje się działanie przeciwzapalnym, co także wpływa na leczenie alergii, gdyż jest to jakby nie patrzeć choroba zapalna. W wyniku przeprowadzonych badań, dowiedziono także bardzo dobrego działania przeciwbakteryjnego, przeciwgrzybicznego, przeciwpasożytnicze, a nawet przeciwnowotworowe.

Skuteczność leczenia dowiedziona została licznymi badaniami, prowadzonymi między innymi na Katedrze Farmakognozji Uniwersytetu Medycznego w Jamshoro w Pakistanie. W toku prowadzonych badań, wykazano, że jest to lek o bardzo zbliżonym poziomie skuteczności do cetyryzyny. Potwierdzono również, iż nie ma większych korzyści w zażywaniu większych dawek oleju z czarnuszki. Co najważniejsze, wszelkiego rodzaju badania skuteczności w leczeniu chorób alergicznych przy zastosowaniu oleju z czarnuszki wciąż trwają. Stale też zyskujemy nowe dane na temat skuteczności tego lekarstwa, które z powodzeniem wykorzystywane było już w starożytności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *