Poradnik przeprowadzki

Poradnik przeprowadzki

Pracownicy profesjonalnych firm oferujących przeprowadzki wyróżniają się tym, że dzięki ich pomocy zaoszczędzimy sobie bałaganu i nerwów które są nieodłączną częścią każdej przeprowadzki firm czy mieszkań. Najlepsze efekty przynosi współpraca firm i właścicieli przeprowadzanego dobytku zwłaszcza wtedy gdy to klienci zajmują się pakowaniem rzeczy do transportu. Pozwala to zaoszczędzić zbędnych nieporozumień i komplikacji. Dlatego zdecydowaliśmy się napisać krótki poradnik przeprowadzki aby ułatwić pracę fachowcom i życie osobom które muszą się przeprowadzić.

Poradnik przeprowadzki w trzech punktach

Pakowanie odzieży:
Odzież najlepiej spakować do dużych worków foliowych. Czas przeprowadzki można wykorzystać do tego aby zrobić przegląd naszej garderoby i ewentualnie wyrzucić ubrania których już nie nosimy. Prawie na każdym osiedlu są specjalne kontenery PCK gdzie możemy oddać odzież jeszcze nie zniszczoną.

Transport sprzętu AGD i RTV:
Najpopularniejsze sprzęty AGD podczas przeprowadzki to pralki i lodówki. Przed transportem należy je opróżnić, osuszyć oraz rozmrozić w przypadku lodówki. Wszystkie ruchome części należy odpowiednio zabezpieczyć a kable przymocować do sprzętu aby nie stwarzały zagrożenia dla ludzi i nie były narażone na przetarcie lub wyrwanie. W przypadku sprzętu RTV dobrze jest wykorzystać oryginalne pudełka do spakowania telewizora lub odtwarzacza DVD.

Transport roślin:
Rośliny to towar bardzo delikatny, narażony na złamania i niezwykle łatwo doprowadzić do więdnięcia. Warto więc rośliny ładować na samochód na końcu, a w pierwszej kolejności wnosić do nowego domu lub firmy. Doniczki można włożyć w worki foliowe aby nie dopuścić do rozsypania się ziemi. Podlewać rośliny dopiero dobę po przeprowadzce. Zasada ta dotyczy roślin kwitnących które można przesadzać dopiero po przekwitnięciu.

Przestrzeganie tych kilku prostych zasad pozwoli uniknąć nieporozumień na linii przedsiębiorca klient i zdecydowanie ułatwi zorganizowanie tego niełatwego przecież przedsięwzięcia jakim jest przeprowadzka.

Tekst opracowano wspólnie z firmą Beskid-Przeprowadzki – oferującą szybkie i sprawne przeprowadzki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *