Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli siódmy rok z rzędu

W Tychach przeszedł przez miasto już siódmy rok z rzędu Orszak Trzech Króli, 6 stycznia kolędnicy wędrowali pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, będące cytatem z wypowiedzi Jana Pawła II z 1979 roku. Impreza skupiła nie tylko najmłodszych. A barwny orszak z koronami i naklejkami identyfikującymi uczestników to już miejska tradycja.

Zmalał przyrost naturalny

USC w Tychach dokonał podsumowania roku 2018 roku. Jak wskazują dane statystyczne w Tychach urodziło się mniej dzieci w porównaniu z latami wcześniejszymi a liczba zgonów się zwiększyła. Jednocześnie więcej osób zdecydowało się zawrzeć małżeństwo. Również liczba rozwodów spadła. W Tychach dominują dziewczynki, zwłaszcza noszące imiona Zuzanna, wśród chłopców najpopularniejszym imieniem w dalszym ciągu jest Jakub.

Nowa szkoła podstawowa

Dobrą wiadomością z Ratusza jest decyzja o utworzeniu Szkoły Podstawowej nr 21 w Tychach. Aktualnie ogłoszono konkurs na dyrektora placówki. W wyniku reformy edukacji zauważono potrzebę utworzenia szkoły podstawowej gwarantującej naukę na porannej zmianie odciążając placówki okoliczne.

Niecodzienna wystawa

Do końca stycznia w tyskiej galerii Geminii można oglądać skamieniałości sprzed pół miliarda lat. Teren galerii został przekształcony w muzeum paleontologiczne z 15 figurami dinozaurów naturalnej wielkości. To niecodzienna wystawa dostępna dla Tyszan i nie tylko.

Wyróżnienie dla Adama Bieleckiego

Ikony Sportu to prestiżowy tytuł, który w tym roku przypadł Bartoszowi Kurkowi. Jednak czwarte miejsce uzyskali Tyszanin Adam Bielecki i Denis Urubko obaj Himalaiści owiali się sławą za heroiczną postawę pomocy w akcji ratunkowej na Nanga Parbat w styczniu 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *