Nowy Solaris, incydent na meczu i bezplatna woda pitna

Nowy Solaris, incydent na meczu i bezpłatna woda pitna

Wciąż trwa strajk nauczycieli. Niemniej podobnie jak egzamin gimnazjalny tak też egzamin ósmoklasisty przebiegł bez zakłóceń. Napisało go 1238 uczniów z tyskich szkół. Mimo to wciąż zajęcia dydaktyczne nie odbywają się. W szkołach strajkuje blisko 800 nauczycieli, w przedszkolach około 150 osób. Gotowość do pracy wyraża 250 nauczycieli i 25 pracowników przedszkoli.

Nowy Solaris Urbino na Tyskich ulicach

W Tychach zawitał nowy autobus. Nie byłoby to nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że posiada on już barwy ZTM i jest żółto-zielony. To nowy Solaris Urbino 18 IV generacji. Wyróżnikiem pojazdu jest konieczność badania alkomatem by go uruchomić. Również po przerwie czy oczekiwaniu na zajezdni.

Incydent na meczu

Incydent na meczu GKS Tychy z ŁKS Łódź, jakim było odpalenie rac świetlnych spowodował poszukiwania sprawców przez Policję. Na trybunach zasiadało blisko 4 tysiące osób. Policja dbała o porządek w mieście oraz na stadionie. Sprawcom incydentu grozi grzywna 2500zł.

Bezpłatny dostęp do wody pitnej

W tym tygodniu na placu zabaw im. Grażyny Bacewicz w Tychach otwarto poidełko. Czyli bezpłatny punkt dostępu do wody pitnej. Inicjatorem poidełka jest Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Tyskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *