Nowy silnik Opla z Tyskiej fabryki

Nowy silnik Opla dobre wiadomości z Tyskiej fabryki

Ubiegły tydzień w Tychach przebiegał pod znakiem żałoby narodowej w związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Z tej też okazji w urzędzie miejskim udostępniono księgę kondolencyjną.

W tymże tygodniu dotarła również wiadomość z tyskiej fabryki Opla, która uruchomiła linie montażową nowego silnika Turbo PureTech. Na ten rok przewidziano produkcje na poziomie 230 tysięcy silników.

W piątkowe przedpołudnie odbyły się uroczystości nadania nowo otwartej szkole imienia Polskich Himalaistów. Od 18 stycznia oficjalnie szkoła podstawowa nr 24 nosi właśnie to imię. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu oraz liczni gości.

Tyski magistrat potwierdził informacje o rozbudowie infrastruktury wokół tyskiej tężni solankowej. Dotąd Zakład Usług Komunalnych na wniosek mieszkańców ustawił trzy dodatkowe ławki wypoczynkowe, a niebawem stanie ich w tym miejscu więcej.

14 i 15 stycznia dla Tyszan były dniami fatalnej komunikacji. Atak zimy sprawił iż korki i ilość kolizji były znacznie bardziej uciążliwe. Wiadomością pozytywną w kontekście komunikacji jest fakt iż przybyły w Tychach dwa trolejbusy i to nie byle jakie. Obydwie jednostki posiadają baterie umożliwiające dojazd w miejsca gdzie nie ma trakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *