aparatura medyczna dla szpitala

Nowa aparatura medyczna dla szpitala Megrez sp. z o.o.

Ostatni tydzień w Tychach to liczne informacje urzędowe, istotne przede wszystkim dla mieszkańców miasta. Pierwszą z nich jest uchwała radnych, dzięki której Tyszanie będą mogli przekształcić prawo użytkowania wieczystego we własność z 75% bonifikatą. To propozycja klubu radnych PiS, która otrzymała aprobatę rady. Bonifikata dotyczy osób fizycznych które wnoszą opłatę jednorazową.

Aparatura medyczna dla szpitala Megrez sp. z o.o.

Kolejna dobrą wiadomością dla Tyszan są środki przyznane na doposażenie szpitala. Sejmik Województwa Śląskiego zdecydował o przekazaniu 12 mln dodatkowych na służbę zdrowia, z których aż 5,3 mln przypada Tychom. Za te fundusze zostanie zakupiona aparatura medyczna dla szpitala Megrez sp. z o.o.

Podsumowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego za rok 2018

Znamy już podsumowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego w mieście za rok 2018. jak wskazują dane z raportu w mieście odnotowuje się coraz mniej wypadków a co za tym idzie mniej ofiar poszkodowanych. Raport wskazuje na miejsca, lokalizacje newralgiczne dla miasta pod kątem bezpieczeństwa ruchu. W 2018 roku niechlubnym zwycięzcą jest lokalizacja skrzyżowania Cielmickiej i Towarowej gdzie doszło aż do 17 kolizji.

Finał Tychy Press Photo

Zapowiedzią tygodnia jest finał Tychy Press Photo, który odbędzie się 9 marca o 17.00. w ramach inicjatywy otwarte zostaną wystawy w Pasażu Kultury Andromeda oraz w Miejskiej Galerii Sztuki Obok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *