Kolizja drogowa lawetą

Kolizja drogowa lawetą

Na szczęście rzadko spotykanym, ale nie niemożliwym jest wypadek drogowy załadowaną lawetą. Mamy tu do czynienia z odpowiedzialnością cywilną pojazdów jak i działalności pomocy drogowej, transportu pojazdów cudzego mienia. O ile technicznie nie różni się to zdarzenie niczym od innych, to kolizja drogowa lawetą pod względem prawnym i istotnym z punktu widzenia odpowiedzialności za powstałe szkody w cudzym mieniu jest to złożona sytuacja.

Kolizja drogowa lawetą i ubezpieczenie OC

Najczęściej uszkodzenie pojazdu transportowanego na lawecie obejmuje ubezpieczenie OC działalności jaką jest pomoc drogowa. Jednakże istnieją także przypadki, kiedy odpowiedzialność przejmuje właściciel pojazdu znajdującego się na lawecie. Mimo iż wypadek spowodowała osoba trzecia lub też kierowca lawety.

Jeżeli będziemy mieli taką kolizję warto jest skorzystać z pomocy prawnika. Bowiem każdy przypadek jest inny i inne okoliczności mogą powodować zmianę odpowiedzialności. Odróżnić jednak należy kolizje z lawetą, kiedy to ewidentnie laweta jest sprawcą wypadku. Do tego dochodzą sytuacje kiedy to laweta odpowiada za uszkodzenie pojazdu transportowanego wobec jego właściciela, co regulują przepisy ubezpieczenia działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *