Ferie nie muszą być nudne

Ferie w mieście nie muszą być nudne

Tyski przegląd wydarzeń tygodnia zdominowała informacja o potrąceniu 10-latka na przejściu dla pieszych przez trolejbus, w okolicy ulicy Edukacji. Jak się okazało dziecko wbiegło na jezdnię wprost pod pojazd w wyniku czego doznało obrażeń ciała, między innymi złamania obu nóg.

Zaczęły się ferie

Optymistyczną wiadomością przede wszystkim dla uczniów jest, że zaczęły się ferie, które potrwają do 24 lutego. Z tej okazji uczniowie zachęcani są do aktywnego spędzenia wolnego czasu w postaci półkolonii, darmowych ślizgawek, spotkań bibliotecznych i licznych warsztatów tematycznych, które organizują osiedlowe kluby, jak i domy kultury.

W tym roku w czasie ferii dzieci mogą podróżować bezpłatnie Kolejami Śląskimi, tym samym ferie w mieście niekoniecznie muszą być nudne.

Jednocześnie szkółka szachowa f7 zaprasza na zajęcia do SDK Tęcza Tychy. Nabór prowadzony jest do nowej grupy, która rozpocznie zmagania z tajnikami gry w szachy od 8 marca 2019 roku.

Tyska strefa ekonomiczna rośnie w siłę

W ubiegłym tygodniu firma Schöck ogłosiła rozbudowę hal produkcyjnych. Producent elementów izolacji termicznej działa w Tychach już od 10 lat, a na 4 kwietnia zapowiada otwarcie nowej fabryki w Tychach. To dobra informacja dla wszystkich poszukujących pracy, bowiem nowa hala to również nowe miejsca pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *