Edukacja w Tychach

Edukacja w Tychach

Osoby mieszkające w Tychach na pewno kochają swoje miasto, jednak nie da się ukryć, że pod wieloma względami nie jest ono zbyt idealne. Jeśli szukamy spokoju, niskich cen i przewidywalności, to na pewno warto tutaj zamieszkać. Jednak jeśli stawiamy na rozwój swojej osoby, studia wyższe i karierę, to edukacja w Tychach niestety nam tego nie zaoferuje.

Edukacja w Tychach jest ograniczona przez brak dobrych, poważanych uczelni wyższych

Owszem, znajdziemy tu wspaniałe państwowe i prywatne placówki edukacyjne, z których wyszło wielu naprawdę zdolnych absolwentów. Brakuje tu jednak dobrych, poważanych uczelni wyższych. W tym celu młodzi absolwenci liceów udają się do Katowic, by tam podejmować naukę w którejś z państwowych uczelni.

Bardzo często studenci zamieszkują w Tychach z rodzicami, a do Katowic wyjeżdżają jedynie na studia, codziennie dojeżdżając na zajęcia. Jest to dla nich wygodne i dość oszczędne rozwiązanie, które eliminuje konieczność wynajmowania mieszkania w Katowicach, gdzie te sprawy niestety dość sporo kosztują, a już samo studiowanie to dość duży wydatek dla młodego człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *