Koniec ferii, e-dowód i nowe rady osiedli

Koniec ferii, e-dowód i nowe rady osiedli

Koniec ferii zimowych zaowocował decyzją o zamknięciu lodowisk sezonowych w ośrodku Paprocany, przy Brzozowej oraz pod Żyrafą. Wpływ na tę decyzję ma również aura pogodowa.

E-dowód od 4 marca

Od 4 marca w życie w chodzą nowe przepisy dotyczące dowodów osobistych. Każdy obywatel będzie mógł wyrobić nie tylko dowód ale e-dowód. Ma on wspomóc kontakty i komunikacje urzędową. To jedno z narzędzi komunikacji elektronicznej. Rożnica między dowodem a e-dowodami tkwi w chipie który będzie zawierała karta plastikowa.

Zapisy do żłobków, przedszkoli i podstawówek

Od poniedziałku 25 lutego rodzice tyskich dzieci zainteresowani opieką żłobkową lub przedszkolną mogą składać wnioski elektroniczne o przyjęcie swoich pociech do placówek miejskich. Prócz opieki przedszkolnej zapisy obowiązują także do szkół podstawowych w tym szkoły sportowej, muzycznej I stopnia.

Inicjatywy mieszkańców

Mieszkańcy Tychów domagają się na magistracie utworzenia większej ilości rad osiedli, jednostek pomocniczych. Z inicjatywy mieszkańców powstały nowe jednostki takie jak Anna, Glinka1, Stare Tychy i Suble-Glinka. To już kolejna decyzja rady gminy w tym roku. Na styczniowej sesji powstały trzy rady osiedlowe, na lutowej kolejne cztery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *