usuwanie wgnieceń metodą PDR

Czym jest usuwanie wgnieceń metodą PDR

Usuwanie wgnieceń metodą PDR jest w Polsce dostępne dopiero od kilku lat. Wciąż jeszcze niewiele warsztatów mechanicznych wykorzystuje taką metodę napraw. Warto również zwrócić uwagę, czy mechanicy posiadają pozytywne opinie, gdyż metoda PDR wymaga nie tylko wprawy, ale naprawdę dużych umiejętności. Nauka takiej metody zazwyczaj trwa minimum kilka miesięcy, a czasem kilka lat. Została ona wynaleziona w Stanach Zjednoczonych w latach 80 tych, a w Europie Zachodniej stosuje się ją od dekady.

Usuwanie wgnieceń metodą PDR- kiedy można ją zastosować?

Metoda PDR, często określana jest mianem bezinwazyjnej. Dzięki jej zastosowaniu wartość samochodu nie maleje. Jednak można ją stosować tylko wtedy, gdy nie dojdzie do uszkodzenia struktury lakieru. Warto także zwrócić uwagę, że ta metoda pozwala na znaczną oszczędność, nawet do 50% w stosunku to klasycznej naprawy, która wymaga szpachlowania, ale również lakierowania. Ponadto czas naprawy jednego elementu wynosi maksymalnie godzinę, zatem już tego samego dnia można odebrać pojazd.

Usuwanie wgnieceń metodą PDR- jakość i precyzja

Metoda PDR jest doskonałą metodą usuwania wgnieceń, po jej wykonaniu efekty są na najwyższym poziomie i wgniecenia nie są w żadnym stopniu widoczne. Może ona być stosowana do wgnieceń, ale także do wybrzuszeń. W trakcie pracy wymagane jest specjalne oświetlenie, dzięki któremu można zauważyć postępy w pracy, a także czy wgniecenie zostało wyrównane.
Wymagane są także konkretne narzędzia, aby pracę wykonać precyzyjnie. Ważne jest także doświadczenie mechanika, który musi wyczuć element, do tego używa haków i wypychaczy blacharskich. Na samym początku należy wziąć hak z plastikową nakładką i delikatnie wyciągać do góry blachę, dopiero wtedy można zastosować haki metalowe. Praca odbywa się od spodu.

usuwanie wgnieceń metodą PDR

Metoda naprawy wgnieceń PDR na klej

Kolejną metodą naprawy wgnieceń jest metoda na klej. Wtedy do blachy przykleja się specjalistycznym klejem adaptery zwane też grzybkami. Należy poczekać, aż klej całkowicie wyschnie, dopiero wtedy można przejść do pracy. Wgniecenia wyciąga się młotkiem bezwładnościowym. Metodę na klej stosuje się w miejscach zamkniętych, bądź fabrycznie zabudowanych.

Warto więc zdecydować się na metodę usuwania wgnieceń PDR, gdyż w znaczący sposób można zaoszczędzić, ale również po takiej naprawie nikt nie zauważy, że w Twoim samochodzie było wgniecenie. Jedynym minusem jest to, że można ją stosować zazwyczaj przy lekkich wgnieceniach, czy też wybrzuszeniach. Można ją także stosować w przypadku większych ubytków, jednak wtedy konieczne może być lakierowanie, ale można ominąć szpachlowanie.

Szukasz firmy która naprawi Twój samochód zapraszamy do nas: http://modernauto.pl naprawimy karoserię a Twoje auto nic nie straci na wartości gdy będziesz je sprzedawał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *