Czy warto zamieszkać w Tychach?

Osoby zamieszkujące Śląsk bardzo często preferują ciekawy sposób życia i zarabiania. Otóż, z racji tego, że Tychy to miasto niewielkie, spokojne, a więc i tanie, bardzo wygodnie jest tam mieszkać. Zarówno gdy chodzi o wynajmowanie mieszkań, których ceny poniżej 1000 złotych to luksus w porównaniu do większych miast, jak i jeśli chodzi o kupno, które również jest bardzo opłacalne.

Z kolei w Tychach sytuacja na rynku pracy jest raczej średnia – wysoko wykwalifikowani specjaliści nie mają większych szansa na znalezienie dobrej pracy. Co innego w Katowicach – wielkim, rozwiniętym przemysłowo mieście. Tam ofert pracy za dobre wynagrodzenie jest sporo, za to mieszkania na sprzedaż czy pod wynajem horrendalnie drogie, szczególnie w centrum.

Rozwiązaniem może być praca w Katowicach i zamieszkanie w Tychach. Znacznie minimalizuje to koszty życia, jednakże coś za coś – trzeba poświęcać czas na dojazdy do Katowic każdego dnia, a to również kosztuje. Tym bardziej gdy czasem samochód odmówi nam posłuszeństwa i potrzebna będzie wypożyczalnia samochodów by ratować się przed spóźnieniem nie będzie tanio. Tychy będą jednak dobrym miejscem zamieszkania i pracy dla osób o niezbyt wygórowanych wymaganiach.