szklane biura

Czy biuro z zabudowy szklanej tłumi dźwięki?

Problem hałasu w biurze wpływa na atmosferę pracy i wydajność pracowników. Cisza sprzyja skupieniu na stanowiskach umysłowych jak i handlowych. W szczególności cichy zakątek ceniony jest podczas obsługi klienta, zwłaszcza gdy chodzi o zachowanie poufności rozmowy, przekazywanych informacji, negocjacji itp. Czy zatem szklane biura zdają w takim układzie egzamin? Bez wątpienia są popularne i stosuje się je w firmach każdej branży.

Szklane biura sprawiają wrażenie przestronności

Bez wątpienia szkło w biurze sprawdzi się na mniejszej i większej przestrzeni. Zwłaszcza na niewielkich powierzchniach wskazane są szklane ścianki. Które optycznie sprawiają wrażenie przestronności, kiedy w rzeczywistości wydzielone przestrzenie są bardzo małe. Co do zasady przez szklane drzwi, ściany wszystko słychać, co nie jest komfortowe dla pracowników, czy klientów przez nich obsługiwanych. Stosując dedykowane do biur rozwiązania zabudowy szklanej można zmaksymalizować dźwiękoszczelność biur. Między innymi poprzez stosowanie uszczelek drzwiowych i łączeń pomiędzy przegrodami. A także za pomocą wykładziny dywanowej czy też paneli chłonących dźwięki wkomponowanych niepostrzeżenie w przestrzeń, czy jako sufit, czy jako formę dekoracji.

Alternatywa dla open space

Szklane biura to doskonała alternatywa dla open space. Widoczność między grodziami szklanymi można subtelnie ograniczyć czy to wzorem szkła, czy naklejką, bądź ruchomymi żaluzjami, roletami. Zabudowy szklane biura są aktualnie w modzie, uchodzą za nowoczesne i eleganckie. Natomiast wnętrza które urządzono przy pomocy szkła są przestronne i funkcjonalne.

Codzienność w centrach handlowych

Na pewno szklane ściany, drzwi, czy kontuary to codzienność w centrach handlowych, placówkach bankowych, urzędach jak też wielu biurach. Można się zastanawiać czy szklane przegrody są praktyczne z punktu widzenia intymności, prywatności stanowiska pracy jak też poziomu hałasu. W porównaniu z open space biura które wydzielono szkłem są bardzo ciche i komfortowe. Nie można jednak mylić przegród szklanych typu boks ze ściankami działowymi ze szkła. Boksy jedynie w pewnym stopniu tłumią dźwięki. Ścianki z odpowiedniej grubości szkła są tożsame ze ściankami działowymi z karton-gipsowych płyt czy nawet ceglanych.

Plusem szklanych biur jest przejrzystość, jednak nie są to wnętrza bez wad. Ogromnym minusem jest brak możliwości powieszenia na szklanej ścianie chociażby zegara czy kalendarza. Z tego względu zwykle są to wnętrza minimalistyczne, wręcz futurystyczne. Z uwagi na przezroczyste ścianki nie trudno się z nimi zderzyć nie zauważając przegrody. Mimo wszystko o wiele więcej jest zwolenników grodzenia biur szkłem niż przeciwników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *