warto zobaczyć

Co warto zobaczyć gdy utkniesz w Tychach?

Co warto zobaczyć gdy już się zdarzy, że podróżując po Polsce albo po świecie trafimy przejazdem do Tych. Wielu podróżników i miłośników zwiedzania uważa, że podczas podróży warto wykorzystywać każdą możliwość nie tylko na zregenerowanie sił, ale również na zobaczenie czegoś nowego. Możliwe, że Tychy nie były twoim miejscem docelowym, a mimo wszystko wylądowałeś w tym pięknym mieście na dworcu kolejowym. Przyczyną najczęściej jest konieczność oczekiwania na kolejny pociąg, kłopotliwa przesiadka, czy opóźnienie. Bywa, że czas takiego oczekiwania wydłuża się nawet do kilku godzin – przy pięknej pogodzie szkoda marnować ten czas siedząc w smutnej dworcowej poczekalni i pijąc kawę z papierowego kubka. Zobacz co warto zobaczyć w tym mimo wszystko pięknym mieście.

Co warto zobaczyć w okolicach dworca kolejowego?

W Tychach w okolicach dworca kolejowego w zasadzie nie ma nic ciekawego do obejrzenia – brak tu zabytków czy po prostu urokliwych miejsc. Można jednak znaleźć zaciszną kafejkę i to tam przyjemnie spędzić czas, usiąść na jednej z ławeczek i delektować się słońcem, albo po prostu przespacerować się po okolicy, choć z bagażami pod pachą może to być trudne.

Najlepszą opcją na przeczekanie spóźnienia pociągu w Tychach jest zjeść w spokoju posiłek w jednej z klimatycznych okolicznych restauracji.

Gdy mamy więcej czasu

Jeśli jednak zdarzy się że mamy wolnych kilka godzin, warto pozwiedzać resztę miasta, w którym zawsze można znaleźć coś wyjątkowego. Kraków, Warszawa czy Zakopane to oczywiście piękne miasta, ale w sezonie wakacyjnym strasznie zatłoczone. Jeśli chcesz zwiedzić miasto z duszą, a nie lubisz wakacyjnych tłumów, zostań z nami – Tychy to przepiękne miasto, które w najgorętszym okresie wydaje się być jakby opustoszałe – ku uciesze mieszkańców oraz turystów, którzy chcą zobaczyć coś więcej, niż oklepane atrakcje turystyczne w katalogach biur podróży.

W Tychach na pewno warto przystanąć na dłużej przy browarze, w którym warzy się piwo Tyskie – usiąść opodal i delektować się smakiem ulubionego piwa warzonego na miejscu. Oprócz tego warto pospacerować nad jeziorem i zwiedzić stare miasto pełne urokliwych uliczek i zakamarków.

Każdy, kto lubi ciche miejskie uliczki na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Zabytki, piwo, galerie handlowe, zielone parki – wszystkiego tego doświadczymy w Tychach, i to na niewielkim obszarze, bez konieczności stania w korkach by do tych miejsc dojechać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *