Akcja Kompostujesz-zyskujesz

Akcja Kompostujesz-zyskujesz i Bezpieczna Podróż

W tym tygodniu rozstrzygnięciu uległy konkursy na dyrektorów szkół i przedszkoli. Chodzi o 11 placówek edukacyjnych na terenie Tychów. Z czego w 9 jak wynika z wyników konkursu kierownictwo nie ulegnie zmianie. W rezultacie jedynie w Przedszkolu nr 11 nowym dyrektorem została wybrana Sylwia Sulisz. Oraz w Szkole Podstawowej nr 6 – Jolanta Pająk.

Rusza akcja Kompostujesz-zyskujesz

Już niebawem, bo 6 maja rusza akcja Kompostujesz-zyskujesz. W związku z tym każdy kto posiada nieruchomość w zabudowie jednorodzinnej i uiszcza opłaty za gospodarowanie odpadami może otrzymać w użyczenie kompostownik. Ponieważ do rozdania miasto przekazało 150 kompostowników.

Organy w kościele Miłosierdzia Bożego

Godnym uwagi jest fakt, że w tyskim kościele Miłosierdzia Bożego na nowo usłyszeć można organy piszczałkowe. Dla wyjaśnienia organy pochodzą z Krakowa. Bez wątpienia udało się je przewieźć i od nowa złożyć dzięki Henrykowi Janowi Botorowi. W rezultacie w minionym tygodniu organy zostały poświęcone i tym samym oddane do użytku przez abc Wiktora Skworca.

Akcja Bezpieczna Podróż

Między 1 a 5 maja trwa akcja bezpieczny weekend, podczas której Policja patrolowała ruch drogowy, trzeźwość kierowców oraz bezpieczeństwo podróży. Ruch na drogach wciąż jest wzmożony, jedni już wracają z majówki, podczas gdy inni dopiero się na weekend wybierają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *