1 stycznia

Od 1 stycznia Tychy zyskały kontrakt NFZ

Nowy Rok 2019 dla Tychów i Tyszan zapowiada się wyjątkowo pozytywnie. Od 1 stycznia Tychy zyskały kontrakt NFZ na realizację nowego świadczenia obejmującego Oddział Dzienny Psychiatryczny oraz Poradnie Zdrowia Psychicznego. Dotąd ani w Tychach ani w powiecie tyskim nie było takiej placówki, mimo ogromnego zapotrzebowania na ten rodzaj usług. Kolejną dobrą wiadomością jest zapowiedź powstania Domu Opieki dla mieszkańców Tychów. Urząd Miasta właśnie ogłosił przetarg na remont wyznaczonej nieruchomości w Kobiórze. Znajdzie się tam 80 miejsc dla podopiecznych.

Zmiany w komunikacji

Z dniem 1 stycznia 2019 zmieniły się zarówno zasady organizacji komunikacji publicznej, jak i osoby nią zarządzające. Prezesem Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach został dotychczasowy wiceprezydent ds. infrastruktury Milosz Stec, zaś na jego miejsce powołano Anetę Moczkowską. To nie koniec zmian, bowiem wraz z nowym rokiem organizatorem komunikacji miejskiej w obszarze GZM staje się Zarząd Transportu Metropolitarnego. Ta zmiana związana jest ze stopniową integracją komunikacji metropolitarnej.

Nerwowy czas dla porodówek

Przełom roku 2018 i 2019 to czas podsumowania ale i nerwowy czas dla porodówek. W Tychach pierwszym dzieckiem które przyszło na świat w 2019 roku był mieszkaniec Lędzin, jego poród miał miejsce o godzinie 9.55 1 stycznia, zaś ostatnim urodzonym dzieckiem w 2018 roku była dziewczynka, Tyszanka narodzona o 21.25. na pierwszego Tyszanina 2190 roku trzeba było poczekać do 2 stycznia kiedy to przyszła na świat nowa mieszkanka Tychów.

Na drogach

Do groźnego zdarzenia na drogach doszło na DK1 na wysokości Tychów, gdzie 2 stycznia spłonęła ciężarówka wraz z naczepą. Utrudnienia drogowe w kierunku Katowic trwały kilka godzin. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *